http://wsubiektywie.pl/

Marcin Szumański, założyciel bloga Wsubiektywie.pl. Urodzony w listopadzie 1983 roku, łazi własnymi ścieżkami i robi wszystko, by łączyć przyjemne z pożytecznym. Zawodowy bloger, fotograf amator i współautor bestselleru wydawnictwa Helion – „Joomla! Podręcznik administratora systemu”.
Na co dzień działa aparatami Olympus e-1 i e-520, do których podłącza systemowe zoomy i manualne stałki, a jak trzeba, to błyska systemowymi FL-36 lub FL-50. Najwięcej frajdy czerpie jednak z fotografowania analogiem: trafił się mu doskonale utrzymany, czarny Porst C-TL (produkowany w połowie lat 70 XX wieku), do którego systematycznie kompletuje „szklarnię”. Negatywy, w chwili obecnej, skanuje skanerem HP Scanjet G2710. Powoli do przodu, by rozwijać się i szukać czegoś więcej, niż fotoszopka po autopstryku.

W fotografii ceni przede wszystkim naturalność i moment. Zdjęcie uważa za udane tylko wtedy, gdy płynie z niego jakaś opowieść i prawdziwość. Fotografia ustawiana, picowana i cackana nie robi na nim wrażenia. Podobnie też podchodzi do tematu obróbki, której ingerencja w treść zdjęcia powinna być jak najmniejsza, a już pod żadnym pozorem nie może oszukiwać oglądającego i przedstawiać nieprawdy. Prawdziwy nieład ponad sztuczny porządek.

27