Wybór prezentu dla osoby interesującej się fotografią może stanowić nie lada wyzwanie! Bo co podarować komuś, kto kocha swoją pasję, ale cały sprzęt ma już skompletowany? Można pokusić się o gadżety, które nie tylko ułatwią pracę fotografa, ale będą także z nią związane. Zobaczcie propozycje, które przedstawiamy poniżej.

Kubek termiczny w kształcie obiektywu

Praca fotografa nie należy do najłatwiejszych. Nie zawsze też odbywa się w cieplutkim i przytulnym studio. Pracując w terenie, szczególnie w okresie zimowym, pewnie nie raz ma ochotę na kubek gorącej kawy czy herbaty. W takiej sytuacji zbawieniem jest ciepły ulubiony napój bezpiecznie ukryty w kubku termicznym. Każdy fotograf zasługuje jednak na kubek związany z jego hobby! Ktoś wpadł na pomysł stworzenia kubka w kształcie… obiektywu! Tak, dokładnie tego obiektywu mocowanego do body. Gadżet idealnie odwzorowuje kształt i wszystkie pokrętła prawdziwego obiektywu. Jesteśmy przekonani, że Kubek Termiczny Obiektyw rozkocha w sobie każdego fotografa.

Budzik w kształcie obiektywu z projektorem

Budzik to nieodłączny element każdego pracującego, nawet tego, który jest „na swoim”. Jak wiadomo złote godziny do fotografowania to godzina po wschodzie słońca oraz godzina przed zachodem słońca. A latem słońce wstaje nawet o godzinie 3. nad ranem! Aby fotograf nie przegapił tego momentu – warto podarować mu bardzo nietypowy budzik, który pomoże zerwać się z łóżka skoro świt. Budzik dla fotografa ma nie tylko świetny wygląd obiektywu fotograficznego, ale został także wyposażony w projektor, który wyświetla ciekawe wzory na suficie w rytm aż 10 zaprogramowanych melodii! Nie można wyobrazić sobie przyjemniejszej pobudki!

Przenośny ekspres do kawy Nanopresso

To niewielkich rozmiarów gadżet kształtem przypominający mały termos, który pozwala cieszyć się kawą prosto z ekspresu w każdym miejscu i czasie. Jak to możliwe? Wystarczy wypełnić go ulubioną kawą lub kapsułką Nespresso i przygotować wrzącą wodę. Po chwili można już cieszyć się aromatem i smakiem świeżo sparzonej kawy. To idealny prezent dla fotografa, któremu ciężko obejść się podczas sesji w plenerze bez filiżanki espresso.

Nieprzewracający się kubek termiczny

Nawet nie chcemy myśleć, co by było, gdyby wylała się gorąca kawa na któryś z elementów sprzętu do fotografowania! A przy obróbce większej ilości zdjęć bez gorącej kawy się nie obędzie! Jak więc zaopatrzyć się w ulubiony napój na długie godziny spędzone w Photoshopie bez obawy zalania komputera? Z pomocą przychodzi nieprzewracający się Kubek termiczny Mighty Mug Go. Kubek jest tak fantastyczny, że ruszyć go możesz tylko podnosząc go do góry, żadne potrącenia dłonią czy łokciem nie przewrócą gadżetu ani nie rozleją kawy. Kubek trzyma się gładkiej powierzchni niczym magnes!

Mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadły Wam do gustu i nieco ułatwiły wybór prezentu dla fotografa oraz osób, które pasjonują się fotografią. Wybierając prezent dla fotografa warto kierować się funkcjonalnością gadżetu, bo nic tak nie cieszy, jak prezent, który ułatwia lub uprzyjemnia pracę. Wszystkie zaprezentowane w artykule gadżety znajdziecie w sklepie Toys4Boys.

Zobacz również gadżety survivalowe