Wesele w plenerze to kusząca propozycja dla par, które planują ślub w sezonie wiosenno-letnim. Zabawa na świeżym powietrzu, elegancka kolacja pod gwiazdami i malownicza, niemal baśniowa sceneria, stanowią atrakcję samą w sobie. Warto jednak pamiętać, że wesele w plenerze – w odróżnieniu od tego w lokalu – wymaga nieco innej organizacji.

Na co zwrócić uwagę planując wesele pod gołym niebem?

Przede wszystkim na prognozę pogody. Wiele par rezygnuje z wesela w plenerze, bo najzwyczajniej w świecie nie chce zdać się na łaskę kapryśnej aury. Tymczasem dobre przygotowanie przyjęcia weselnego pozwoli bez problemu zniwelować ewentualne skutki deszczowej pogody.

Parasol noś i przy pogodzie

Nawet gdy organizujemy wesele w wynajętym namiocie, warto zaopatrzyć się w większą ilość parasoli. Zarówno uchronią spacerujących po ogrodzie gości przed deszczem, jak i przed ostrym słońcem. Poza tym ozdobny kosz z parasolami będzie ciekawym elementem weselnej aranżacji.

Przydatne drobiazgi

Uroczystość weselna w plenerze wiąże się również z pewnymi niedogodnościami, których nie jesteśmy w stanie przeskoczyć, ale możemy się na nie przygotować. Gdy żar leje się z nieba, warto podać gościom stylowe wachlarze z motywem przewodnim uroczystości. Jest to także świetny pomysł na pamiątkę ze ślubu dla weselników. Natomiast wieczorem, gdy temperatura nieco spadnie, przydadzą się ciepłe koce.

Wesele na łonie natury to również wszechobecne komary. Szczególnie dają się we znaki na terenach zielonych, w pobliżu jeziora lub rzeki. W tym przypadku z pomocą przychodzą świeczki odstraszające insekty oraz spraye przeciw komarom.

Zadbaj o magiczny nastrój

Nic tak nie uatrakcyjni wieczornej zabawy, jak ozdobne świece i lampiony. Na rynku jest ich całe mnóstwo. Od uroczych latarenek, poprzez świetliste girlandy, aż po kryształowe żyrandole, które z powodzeniem można montować w namiotach weselnych. Możemy również wykonać je samodzielnie bez dużych nakładów finansowych i czasowych. Dla przykładu: umocowane na drzewie przezroczyste słoje z płonącymi wewnątrz tea light’ami nadadzą otoczeniu uroku i będą pięknie wyglądać na zdjęciach.

Zalety wesela w plenerze:

  • przyjęcie w malowniczym ogrodzie, parku lub na plaży na długo zapadnie w pamięć wszystkich uczestników wesela
  • w przeciwieństwie do lokalu duża, otwarta przestrzeń pod gołym niebem, to wręcz nieograniczone możliwości aranżacyjne
  • poza tradycyjnymi potrawami można zaserwować gościom… grilla
  • możliwość zorganizowania uroczystości ślubnej i przyjęcia weselnego w jednym miejscu

Co więcej, ogromną zaletą wesela na łonie natury lub w otoczeniu zabytkowego pałacu jest możliwość zrobienia niepowtarzalnych zdjęć. Dobry plener to doskonały sposób na niebanalną sesję ślubną, którą można wykonać na miejscu bez dużych nakładów czasu. Warto tę kwestię omówić z wybranym fotografem.